Další čínské cvičení - FALUN GONG

9. srpna 2011 v 22:42 |  Jóga (hathajóga, mudry, mantry, jóga smíchu atp.), čchi kung a další čínské cvičení Falun Gong
O omlazovacím cvičení čínských císařů jsme si povídali již v článečku, který vyšel na tomto blogu v květnu tohoto roku.

Takže si jenom připomeneme, že se jedná o cvičení, které nás učí vnímat energii a pracovat s ní.

Připomeneme si také, že toto cvičení příznivě ovlivňuje energetické dráhy (tzv. meridiány) vnitřních orgánů a blahodárně na ně působí tím, že pomáhá energii správně proudit v těchto drahách. Tam kde je energie nedostatek ji přivádí, a naopak tam, kde je jí přebytek, přebytečnou energii odvádí. Stav je tedy potom vyrovnaný, tak jak má být. Na tyto dráhy - meridiány působí určitými cíleně zaměřenými pohyby, tj. stlačením a uvolněním svalů atp.

Dnes bych vás chtěla seznámit s podobným cvičením, které také pochází z Číny a nazývá se FALUN GONG.

Co je FALUN GONG?

Falun Gong (jinak také nazývaný Falun Dafa) je starobylá kultivační metoda zušlechťování mysli, těla a ducha, která sbližuje lidi mnoha národností, původu a všech věkových kategorií. Její žáci se snaží vést harmonický, nesobecký a ohleduplný život, který je v souladu se základní povahou a principy vesmíru, kterými jsou Pravdivost, Soucit a Snášenlivost (Tolerance).

Součástí praxe je i soubor pěti cvičení, jejichž cílem je mimo jiné také otevření energetických drah, očištění těla, uvolnění stresu a celkové zvýšení vnitřní energie. Tato cvičení jsou vhodná pro lidi každého věku a již mnoho lidí se přesvědčilo o jejich příznivém účinku na zlepšení zdraví.

Zakladatelem systému Falun Gong je čínský Mistr Li Hongzhi, který jej představil veřejnosti v r. 1992. Za krátký čas si našel Falun Gong mnoho příznivců a v součanosti jej praktikuje více než 100 miliónů lidí v různých zemích Asie, Austrálie, Evropy a Ameriky.

Kultivační systém Falun Gong neobsahuje žádné náboženské rituály, nemá žádné politické ambice ani formální členství. Veškeré aktivity provádějí dobrovolníci a jsou zcela bezplatné.

zdroj: stránky Falun Gong a http://www.falundafa.org/czech 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cheap Burberry Handbags Cheap Burberry Handbags | E-mail | Web | 10. srpna 2011 v 9:51 | Reagovat

That is exactly what I am lookng for!You have done a brilliant job. Your article is truly relevant to my study at this moment, and I am really happy to read it.Thanks for great share!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama