Květen 2013

Přednáška MUDr. Jana Hnízdila

25. května 2013 v 19:05 K zamyšlení


D O V Ě T E K


Citát týdne:

"Z času na čas navštívím lékaře, nechám se vyšetřit, protože i lékař musí (z něčeho) žít.
Potom jdu do lékárny pro léky, protože i lékárník chce žít.
Následně léky vyliji do kanálu - protože i já chci žít."
Mark Twain

TESTÍK

19. května 2013 v 23:15 Jen tak o všem možnémJak využíváte mozek I. ? Počet otázek: 1
Pokud vidíte,že obrázek rotuje po směru hodinových ručiček je u vás dominantní pravá mozková hemisféra a máte sklony k tomuto:
jste citově zaměření, empatičtí,máte pocit, že konáte správné věci,chápete podstatu systémů
nevidíte věci odděleně, ale jako celek, libujete si ve filozofii nebo náboženství, zaměřuje se na současnost a budoucnost chováte se často nevyzpytatelně, míváte hudební či výtvarné sklony, rádi fantazírujete, vyjadřujete se v symbolech či obrazně, občas riskujete

Pokud vidíte ,že obrázek rotuje proti směru hodinových ručiček, převažuje dominantnost levé mozkové hemisféry a máte sklony k tomuto:
nazýváte věci pravým jménem, vidíte věci po částech, nikoli v celku, máte dobré matematické předpoklady
jste dobří ve vědách,logicky přemýšlíte, jste praktičtí, věci posuzujete analyticky,
jste racionální, máte rádi pocit bezpečí, chápete realitu, žijete v reálném světě

Někdo vždy uvidí pouze jeden směr pohybu. Někomu se může náhodně přehazovat směr rotace. Někdo spíše uvidí pohupující se postavu. Někdo umí vědomě obrázek roztočit oběma směry. Rozhodně nehledejte nějaké finty v obrázku. Diagnostickou učinnost ověříte, když se na tento obrázek podíváte dva a nahlas budete říkat co vidíte.

Zdroj:http://www.news.com.au/perthnow/story/0,21598,22492511-5005375,00.html
Dřeváčkový tanec

19. května 2013 v 18:50 Koluje po webu
Vzpomínám si, jak jsme kdysi v práci s mými šikovnými kolegy vyráběli mojí sestře k narozeninám tvarově úplně stejné dřeváčky. Jenom v konečné úpravě měly zelenou barvu a ornament z drobných kytiček na nártu. Byly krásné.
Dodnes je mám já před očima a sestra schované.Cibule

19. května 2013 v 18:26 Koluje po webu


Cibule

Nic kolem cibule mne nemůže překvapit. Už léta používam a šířím recept naší stařenky z Vidče:

Do hrnku na kafe půl větší cibule nebo celou, ale napůl rozkrojenou menší, zalít vařící vodou. Po cca čtvrthodině ji vyndat a až voda povychladne, po kousíčkách, třeba i 2-3 hodiny, popíjet. Je to příjemné, prakticky žadný zápach. Úžasně to spraví už chycené sliznice a průdušky, zmírní rýmu, zlepší dýchání. Urychlí i "odchod" zánětu hlasivek. Ale pozor, žádný med, žádný cukr, žádné vaření!
Až po letech jsem se s velkým zadostiučiněním dočetl, ze vědci, zkoumajicí silice, zjistili, že po rozkrojení cibule byly stopy její silice nalezeny i za 10 cm silnou cihlovou zdí. (Bohužel, asi ne za betonovou v našich panelácích. :-( ) Vypovídá to o agresivitě, ale asi i o síle a účinnosti. Hlavně však - zkuste recept naší stařenky z Vidče. Mně je 72 a za sebe mohu říci, že to funguje!
PH

Cibule kuchyňská

Cibule kuchyňská - obrázek
Allium cepa
Součastnou kuchyni si bez cibule neumíme ani představit. Tou druhou a důležitější je význam cibule jako léku, neboť zdravější rostlinu, zároveň s česnekem, si ani neumíme představit. Má výrazné antibiotické působení, což vyvolává hojivý proces na každém místě, kam se dostane. Obsahuje mimořádné množství vitamínů, hlavně C, a minerálních látek, jako jsou vápník, sodík, draslík, fluor a železo. Obsažené látky snižují hladinu cukru v krvi, vyhánějí střevní parazity, čistí žaludek, střeva a ostatní zažívací orgány, zlepšují trávení, odstraňují nervozitu a nespavost. Cibule také snižuje krevní tlak, prospívá při zánětu ledvin, pomáhá při kašli, léčí chřipku, zvýšeným pocením vypuzuje jedy z organismu a je podpůrným lékem proti rakovině.
Musíme ji konzumovat v syrovém stavu. U cibule víc než u jiných rostlin platí, že při jakékoli tepelné úpravě - pečení, vaření, smažení - velkou část léčivých látek zničíme, a potom už všechna chvála cibule neplatí.
Mimořádně léčivá síla cibule se dobře uplatňuje také při vnějším použití. V dobách babiččina mládí, se přikládaly cibulové obklady na hruď při zápalu plic, na vředy a těžce se hojící kožní nemoci. Čerstvá šťáva pomáhá při bodnutí hmyzem, pokousání psem nebo kočkou.
Cibulový sirup:
3 - 4 středně velké cibule co nejjemněji nastrouháme, nejlépe v mixéru. Bohatě zalijeme medem, dobře promícháme a necháme 1 - 2 hodiny za občasného promíchání stát. Dobře vymačkáme přes gázu nebo odšťavníme. Užíváme každou hodinu po lžičce při zánětu průdušek, kašli, chřipce.
Tento článek je převzat z www.kulisek.webgarden.cz
Na těchto stránkách najdete určitě spoustu zajímavého čtení - recepty, typy na výlety a další.


ANGELES HUMANOS

13. května 2013 v 0:51 Tady je pěkná hudba

... další úžasná hudba a Gregoriánské chorály
Budhistická relaxační a meditační mantra OM MANI PADME HUM


Léčivá mantra dnes na závěr