Leden 2015

Novoroční přání

16. ledna 2015 v 20:34 Koluje po webu


Novoroční přání faráře P.Czendlika - krátké, výstižné a vtipné...Nový rok už je sice za námi, ale tohle je vydařené přání.

"Abych nikoho neurazil, nepřeji lidem, ale postavičkám z Betléma:

Přeji volům, aby neřvali z plna hrdla na všechny kolem,
oslům, aby nebyli paličatí a tupí,
ovečkám, aby nešly slepě za prvním lepším pastýřem,
pastýřům, aby si nemysleli, že ty ovečky jsou tak tupé, jak vypadají,
andělům, aby méně lítali a víc chodili po zemi mezi lidmi,
králům, aby nezůstali nazí jen s korunou na hlavě a
Svaté rodině, aby našla teplé místo v srdcích lidí."

O. Zbigniew Czendlik, farář


MOC KRÁSNÁ ÚVAHA

14. ledna 2015 v 23:03 K zamyšlení


Tato úvaha mi přišla od kamarádky emailovou poštou. Je nejenom krásná, ale i velmi moudrá.
Proto se budu vždy snažit odložit tu svou sklenici včas.Psycholožka procházela po místnosti, zatímco publiku přednášela o zvládání stresu. Když pozvedla sklenici s vodou, každý z přítomných očekával, že se zeptá "Je sklenice z poloviny prázdná nebo z poloviny plná?" Namísto toho se však pousmála a zeptala se lidí, kolik si myslí, že sklenice váží.

Odhadů bylo mnoho. Ona však řekla: "Na skutečné hmotnosti nezáleží.Záleží na tom, jak dlouho sklenici držím. Pokud ji držím minutu,není to žádný problém. Když ji budu držet hodinu, bude mě bolet paže. Kdybych ji držela celý den, moje paže by se cítila paralyzovaná.Každopádně, sklenice je stále stejně těžká, ale čím déle ji držím, tím těžší se zdá." Pak pokračovala. "Stres a starosti jsou stejné jako tato sklenice. Myslete na ně chvíli a nic se nestane. Myslete na ně o něco déle a začnou vás zraňovat. A budete-li se jimi zabývat celý den, budete se cítit paralyzovaní - neschopní cokoli udělat."

Je důležité nezapomínat své stresy uvolňovat. Každý večer, co nejdříve to půjde, odhoďte všechna svá břemena. Netahejte je s sebou celý večer až do nočního spánku. Nezapomeňte svou sklenici včas odložit!Přání

10. ledna 2015 v 23:59 Jen tak o všem možném


Do roku 2015 přeji všem lidem hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a duševní pohody.
MARTA