Únor 2015

Pozorně čtěte

27. února 2015 v 22:32 Koluje po webu
Pozorně čtěte.....


Západní koncept vitamínů nemá k imunitě žádný vztah.
V chladných měsících bychom si měli především chránit oslabenou energii a posilovat vnitřní teplo.
Základem je vhodná vyvážená strava a dostatek tepla a odpočinku,
"
říká MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic, jeden z největších odborníků na tradiční čínskou medicínu.

1. Zaměřte se na povrch těla - nejen na teplé oblečení, ale i péči zevnitř. Tělo je na podzim a v zimě náchylnější k onemocnění, protože jindy expanzivní energie se ukládá ke spánku a regeneruje se.
Z toho důvodu je třeba dostat energii na povrch a cíleně vytvářet energetické brnění.


2. Vařte zázvor a vězte, že ty opravdové léčivé účinky se nevypaří.
Číňané vypozorovali, že vařený zázvor má lepší zdravotní účinky, než ten syrový, navzdory tomu, že tento proces ničí některé vitamíny. Ideální je zázvorová voda ze sedmi plátků. Bez medu a citrónu!

3. Když jste nemocní, na citrón zapomeňte.
Kyselost citrónu totiž energii, kterou chceme dostat na povrch, naopak vtahuje dovnitř. Proto po odeznění hlavních příznaků nemocitřeba kašleme. Myslíme si, že na nás vlezlo zase něco jiného, co bychom měli léčit jinak.
Podle Číňanů je to ovšem stále tatáž nemoc a my jsme ji nezvládli.

4. Dopřávejte si teplé snídaně. Více než na nadměrný vitamínový doping bychom se v zimě měli zaměřit na vytváření vnitřního tepla. Základem jsou teplé snídaně ve formě vývarů a kaší, během dne pak lehce kořeněná jídla.

5. Nezapomínejte na skořici. Že skořice zahřívá, to je známá věc.
Opravdové imuno-stimulační účinky nemá ovšem kůra, která se běžně prodává, ale pouze větvičky.

Ty seženete ve formě léčiva.

6.. Čerstvé ovoce a zeleninu jezte v zimě jen výjimečně.
Opravdu to s těmi vitamíny není tak horké, jak se říká.
Čerstvé ovoce a zelenina ochlazují organizmus a to je přesně to, co v zimě nepotřebujeme.
Způsobují totiž, že se naše cévy dostatečně neprokrvují a takto nedávají průchod imunitě, když potřebuje vyrazit do boje.

7. Nepotlačujte pocení. Když se tělo potí, znamená to, že se uzdravuje - vytlačuje energii zanesenou škodlivinami (bakteriemi či viry) ven z organizmu, na povrch kůže.
Pokud tento proces potlačíme, aby nám nepřekážel v aktivním životě, koledujeme si o nepříjemné následky v podobě vleklých bronchitid nebo rým. ( To platí v běžném životě i o podpaží...nepotit se je "in", ale ty následky potom.....)

8. Chraňte si celé tělo, nezapomínejte na ruce.
Zatímco v létě do nás podle Číňanů vnikají bakterie a viry přes nos a ústa, v zimě je to kůže. Stačí tedy málo ponožek nebo vycházka v mrazu bez rukavic a máme nevítanou návštěvu.

9. Zchlaďte svou mysl. Čínská medicína upozorňuje, že v chřipkovém období bychom si měli dát pozor na emoční vypětí. To totiž přehřívá náš systém a když do takového terénu vtrhne chlad, exploduje nemoc i při sebemenším impulzu.

A na závěr - příliš nepracujte. Dopřejte si více odpočinku.
Na podzim se celá příroda připravuje ke spánku a i my bychom měli v aktivitách polevit.
Těžko tohle vysvětlíte svému zaměstnavateli, ale pokud to vaše situace aspoň trochu dovolí, odsuňte náročné povinnosti na jaro.

MUDr. Josef Lucký

Očistná síla medové vody

18. února 2015 v 18:21 Koluje po webu
O zdravotních efektech medu jste už zajisté slyšeli, ale možná jste neslyšeli o léčivých vlastnostech medové vody.

Příprava medové vody

Do sklenice vlažné vody dejte čajovou lžičku medu. Získáte tak 30% medový roztok, který má podobné složení jako krevní plasma. Med vytváří ve vodě shluk složek, které zvyšují účinnost.
Medová voda je organismem velice snadno vstřebávána.

Léčivé účinky medové vody

- pomáhá srovnat zažívací procesy a umožňuje rozhýbat lenivé střevo. Medová voda navíc pomáhá omlazení střevní mikroflory. - čistí zažívání od parazitů a brání jejich množení - pomáhá odstranit nahromaděné toxiny ve střevech - posiluje imunitní systém - čistí plíce od hlenu a pomáhá proti bronchitidě - dochází k čištění buněk celého organismu - zvyšují se vlastnosti antivirové, antibakteriální a antimykotické - pomáhá preventivně proti nepříjemné noční potřebě na toaletu.
Medová voda pomáhá ulehčit přepracovaným ledvinám.

Jak medovou vodu konzumovat

Z preventivních důvodů je vhodné dopřát si vodu každý den ráno na lačný žaludek. Voda se rychle dostává do střev a dostává se snadno do krve. Můžete vodu konzumovat i na večer - nemusíte se obávat potřeby noční toalety, neboť medová voda uklidňuje ledviny. Důležité je vždy připravit čerstvou medovou vodu. Lze ji využívat nejenom vnitřně. Při aplikaci na pokožku přinese větší jemnost a lesk, takže je výbornou kosmetickou pomůckou.A ještě další zajímavosti o medu jsou na tomto odkazu - http://alusky.cz/Med_se_skorici.htm