Duben 2016

Omladíme se?

1. dubna 2016 v 23:14 | http://www.alternativnimagazin.cz/ |  Různé rady


Starý japonský recept:

Jediná aplikace týdně vás omladí o 10 let

OD · 28/03/2016
O japonských ženách se často tvrdí, že vypadají mladě a krásně. Údajně za to vděčí po staletí tradovanému receptu, jehož základ tvoří rýže.
A skutečně, po otestování tohoto rýžového receptu se zdá, že opravdu má na vzhled takový účinek, jaký se mu přisuzuje.

Jak rýže prospívá pokožce i tělu

Rýže já velmi bohatá na kyselinu linoleovou a skvalen. Obě tyto látky jsou silnými antioxidanty a k tomu navíc stimulují produkci kolagenu, který zpomaluje tvorbu vrásek. Kromě toho, skvalen z rýže chrání pokožku před škodlivými účinky nadměrného vystavení UV paprskům ze slunce.
Rýže je také bohatým zdrojem vitaminu E a gama Oryzanolu. Ty jsou zase známé svou schopností chránit srdce a snižovat úroveň špatného cholesterolu v krvi. Bohužel, mnoho lidí mimo Japonska zatím nezná tyto, dnes již i vědecky potvrzené, vlastnosti rýže.
Když dojde na omlazování vzhledu pokožky, rýže skutečně dělá malé zázraky. Sami se o tom nejlépe přesvědčíte, pokud si tuto masku vyrobíte a vyzkoušíte. Takže pojďme se teď už blíže podívat na recept, který vám vyhladí vrásky a dodá vaší pokožce nový dech.
Ingredience
Na jeho přípravu budete potřebovat tyto suroviny:
  • 3 polévkové lžíce rýže
  • 1 polévkovou lžíci mléka
  • 1 polévkovou lžíci medu
Příprava a užívání
Uvařte rýži a přeceďte ji. Nechte si však i vodu, v níž se vařila, budete ji ještě později potřebovat.
Uvařenou rýži smíchejte s teplým mlékem a medem. Dobře vše promíchejte.
Masku, kterou si takto připravíte, nanášejte vždy na umytou a vysušenou pokožku obličeje. Nechte ji následně na tváři zaschnout.
Po 10 až 15 minutách masku sundejte a obličej si opláchněte vodou, ve které jste rýži vařili.
Tato voda má totiž silné antioxidační účinky, hydratuje pokožku, stimuluje cirkulaci krve, pomáhá odstraňovat vrásky a také snižuje záněty.
Jak již titulek článku naznačuje, zcela stačí, pokud si tuto masku budete na obličej aplikovat jen jednou za týden. Je však vhodné si ji dělat pravidelně.

ZDROJ: http://www.alternativnimagazin.cz/
DOPORUČUJI navštívit tyto stránky, které obsahují celou řadu dobrých rad.