Září 2016

Masáže ze sestavy čínského cvičení pro zdraví a vitalitu CHUEJ-ČHUN-KUNG

8. září 2016 v 14:34 Jóga (hathajóga, mudry, mantry, jóga smíchu atp.), čchi kung a další čínské cvičení Falun Gong


Tyto masáže jsou doplňkem velmi starého cvičení z dob čínských císařů, nazývá se - Chuej-čchun-kung - Omlazovací cvičení čínských císařů, aneb návrat k jaru. Jarem je zde myšleno pochopiteně nikoliv roční období, nýbrž jaro lidského života, tj. mládí.
=========

Císařové Číny, kteří se pokládali za "syny nebes" toužili po dlouhém životě. Aby si dobu svého života co nejvíce prodloužili, pověřili své znalce, aby jim vymysleli prostředek na prodloužení života. Ti po dlouhém bádání vynalezli tzv. "pilulku nesmrtelnosti". Její součástí byl např. kořen ženšenu, zvířecí produkty a minerály. Přes veškerou snahu však jejich život končil již v šedesáti, či sedmdesáti letech.
Ve velké čínské říši byl klášter, kde se mniši věnovali taoismu a meditacím. Všem těmto mnichům bylo už sto dvacet let a při tom vypadali svěže a byli plni tělesné síly. Jakmile se o nich dozvěděl císař, pozval je ke svému dvoru. Když pak před ním stáli, zeptal se na jich na tajemství jejich mládí. Svatí mužové mu vyprávěli, že v dlouhých hodinách svých meditací objevili energetické kanály, po kterých do lidského těla proudí síly z nebes i ze země. Říkali, že vypracovali jednoduché cviky, jejichž pomocí lze tuto energii načerpat. To že je celé tajemství. Císař jim nařídil, aby ho těmto cvikům naučili. Zároveň jim pod přísnými tresty zakázal, aby cviky učili kohokoli jiného. Jedině sám císař měl takto získat nesmrtelnost (tolik volná citace z knihy paní Moniky Hackl, která cvičení přinesla do Evropy).
=====

Rýže léčivá

7. září 2016 v 13:53

Přišlo mi od kamarádky, která má velmi zajímavé stránky pod tímto odkazem:

http://www.adastra.estranky.cz/