Nesuď, pokud neznáš celý příběh

4. února 2017 v 18:33 | Probuzené vědomí
Nesuď, pokud neznáš celý příběh.


V malé indiánské osadě žil starý muž se svým synem. Lidé k němu chodili pro radu, byl uznáván za nejmoudřejšího stařešinu až do dne, kdy se spustil řetěz podivuhodných událostí.
Onoho dne se muž vydal se synem na lov a vrátil se s nádherným hříbětem, které přišlo o matku. Hříbě vyrostlo v divukrásného hřebce. Všichni říkali: "Dědo, ty máš ale štěstí!" "Štěstí? Možná ano, možná ne. Neznáme celý příběh!" odpovídal stařík. "Co to říká, jak může pochybovat?" divili se ostatní. Náčelník kmene se dozvěděl o krásném hřebci a nabídl muži za něj deset svých nejlepších koní. Stařík však výměnu odmítl. "Blázen!" komentovali dědovo rozhodnutí ostatní.
Jednoho dne hřebec zmizel. "Takové neštěstí!" lamentovali všichni. "Možná neštěstí, možná štěstí, neznáme celý příběh," odpověděl muž. "Pomátl se na rozumu," soudili ostatní a přestali jej považovat za mudrce. Za dva týdny se hřebec vrátil z hor a přivedl s sebou pět nádherných klisen. "Ten děda má ale štěstí!" volali sousedé. "Zda je to štěstí či ne, to ukáže život," odpověděl muž. "Radostí mu přeskočilo!" domnívali se druzí.
Mudrcův syn začal klisny cvičit a jedna z nich jej shodila na zem tak, že si vážně zlomil nohu. Šaman prohlásil, že už nikdy nebude chodit jako dřív. "To je hrozné, taková smůla!" litovali jej lidé. Ale děda zase mlel svou: "Smůla? Štěstí? Kdo ví." "Bolestí se zbláznil!" křičeli ostatní.
Druhého dne vstoupil kmen do války a všichni zdraví muži museli odejít do boje. Mudrcův syn kvůli svému zranění nikam jít nemohl. Z bitvy se nevrátil nikdo. A tak všichni říkali: "Dědo, ty máš ale štěstí, my jsme přišli o muže a syny, taková tragédie. Jen ty máš vše, ten kůň byl pro tebe opravdu požehnáním." "Možná tragédie, možná ne. Neznáte stále konec příběhu." "Šílenec, co chce ještě slyšet, když naši muži jsou mrtví!"
Zbytku kmene se zmocnila banda desperátů a zotročila je. Pracovali těžce, až živí záviděli mrtvým. "Měl jsi, dědo, pravdu. Kéž bychom zemřeli v boji s našimi muži a syny!" "Z hlediska přítomného okamžiku se to tak jeví, ale nesuďte. Stále neznáte celý příběh. Už za okamžik to může být jinak." Lidé se chtěli na starce vrhnout, ale zvenku se ozval válečný ryk.
Objevili se jejich muži, které považovali za mrtvé a osvobodili je z otroctví. Dověděli se, že v boji nezemřeli, byli pouze zajati. Bylo to radostné shledání. U večerního ohně si vzpomněli na dědova slova o tom, že nemají soudit, neznají-li příběh celý. Požádali jej, aby jim řekl, jaký tedy má ten příběh konec.
"Znát celý příběh znamená pozorovat jej ze všech čtyř úhlů, ze čtyř vhledů. Tím prvním je pohled oběti: ten vždy volá po odplatě. Tím druhým je pohled pachatele: ten vždy tvrdí, že je nevinen, že mu nic jiného nezbývalo. Tím třetím je pohled nezaujatého soudce, který zná pohledy obou stran. Ví, že každý dělá to, co dělá, z nějakých vnitřních pohnutek. Kdyby vnitřní motiv pachatele nebyl dostatečně silný a z jeho hlediska ospravedlnitelný, pak by to prostě nedělal. Ten čtvrtý není z tohoto světa hmoty. Čte vaše myšlenky, emoce a přivádí je do fyzického světa. Zná vaše pohnutky, vidí do vašeho svědomí. Hovoří neustále k vašemu já, ale vy mu nenasloucháte. Netušíte tudíž nic o příčinách událostí, i když denně bojujete s jejich následky. Nechápete jejich smysl, nevidíte v překážkách a potížích poselství od Boha. Míjíte každou příležitost něco pochopit, naučit se, duchovně vyrůst. Stále soudíte, ačkoliv vám život dokazuje, jak vrtošivé vaše soudy jsou.
Proto si zapamatujte: Nic není náhoda, vše jste si připravili sami. Všechno se děje v pravou chvíli a na pravém místě. Proto cokoli přijímejte jako příležitost. Proste tedy, abyste pochopili význam a příčinu událostí, o sílu a pokoru, abyste překážku překonali a o lásku, abyste neublížili a zachovali si lásku v duši. A když pochopíte, vždy v pokoře, že jste to vše směli vidět, poděkujte. Ten čtvrtý pohled je Boží přítomnost v nás."
Doslov Ivanky T.: Když budeme zkoumat své životy, narazíme na období, kdy si budeme připadat jako oběť a jindy zase jako ten, kdo ubližoval. Dostaňme se za rozlišování na dobré a špatné. Neposuzujme. Uvědomme si, že kým jsme byli, a co jsme zažili v minulosti, není dobré a není to ani špatné. Možná jen neznáme celý příběh. Všechno, co jsme zažili, všechno, co nám jiní udělali a co jsme udělali my jim, bylo nesmírně důležité pro náš vývoj. I ty lži, které jsme vyslovili, nebo ty případy, kdy jsme se chovali krutě nebo nespravedlivě, byly důležité. Dokonce i ty věci, za které v hloubi duše stydíme, nám pomohly stát se tím, kým jsme. Všechny naše zkušenosti nám pomáhají být soucitnými, milujícími, celistvými a to do té míry, do jaké jsme schopni si odpustit a přijmout se takoví, jací jsme. I když už víme, že odpouštět vlastně není co, neboť nikdo nezná celý příběh... proč se věci dějí tak, jak se dějí a jakou roli v tom máme my ne jen pro své poznání, ale i pro druhé... všichni jsme tu důležití jeden pro druhého a nejen to, ale i pro Zemi a celé Vesmíry... vše má svůj důvod! Spousta z vás již tento příběh zná, já sama ho nesmírně miluji za jeho velkou moudrost, proto se opět dělím se všemi, kteří potřebují právě teď připomenout, že nikdo nezná celý příběh.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie M. Marie M. | 9. srpna 2017 v 8:57 | Reagovat

Moc pěkné.

2 MelissaKip MelissaKip | E-mail | Web | 30. března 2018 v 5:04 | Reagovat

<a href=https://alitems.com/g/1e8d1144947cf271b95a16525dc3e8/>Aliexpress</a> - your star sales...

3 Barbarates Barbarates | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 4:18 | Reagovat

http://8mx7i.tk - your Aliexpress star sales...

4 жизненные трудности жизненные трудности | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 3:09 | Reagovat

В жизни каждого из нас приходит час создания своей семьи. Мы очень внимательно подходим к решению того человека, с которым нужно будет делиться всем всем, что мы имеем, во всем доверять, поддерживать в любую трудную минуту, в общем быть единым целым во многом и дополнять друг друга, чего к сожалению нет в каждом из нас, потому что мы являемся кусочками одного целого и лишь от этого зависит семейное счастье и полная идилия.

Сомневаетесь? Вот, посмотрте https://rescuer.info

Вот в принципе выбор совершен и все вроде бы прекрасно, мы рады тем, что достигли семейного счастья, как бы и достаток имеется, и радость, и любовь, и все вроде бы потрясно. Но в один прекрасный момент, как и в жизни любого человека, наступают трудности и вот наша счастливая семейная жизнь становится невыносима, потому что от этого страдает и муж и жена, являющиеся единым целым. У нас нет желания даже возвращаться с работы домой, нет желания видеть друг друга, любая фраза нас просто бесит, все что мы так старательно строили в своей жизни рушится с непреодолимой силой. И те потуги, которые мы прикладываем для того, чтобы улучшить наш душевный покой, лишь ухудшают и разрушают семейный быт.

Считаю, в этот тяжелый момент нужно остановиться. В этот самый момент нужно осознать то, что нам нужна помощь, так как мы не в силах справиться с этим, к тому же, если есть желание не только наладить былые отношения, но и удвоить или утроить их, так как вся мощь семейного счастья достигается временем, прожитым вместе.

Посмотрите: <a href="https://rescuer.info">Полноценная жизнь</a>

Благодарю за внимание!

5 Kevindof Kevindof | E-mail | Web | 6. května 2018 v 10:02 | Reagovat

<p>Your IP is going to be recorded to guarantee compliance.  The procedure is remarkably easy.  Placement of a skeleton is perhaps the simplest aspect of the rigging procedure. Basically he is an excellent resource to have when you desire a character to get started testing functionality in your game. </p> <p>In the present variant of the model converter, you will receive a warning message about it.  In the subsequent dialog, you've got to pick a file, along with a location to put it.  In the event of PNG files, cutting back the range of colors will lessen the file size. </p> <p>The next step, called phase, involves creation of rough 2D drawings of the various scenes employing the script.  Once completed, the final special effects shots made, together with the color correction done on the full film, are incorporated in the last edit, which is currently referred to as an internet edit.  To pursue what you would like isn't always easy so why not use the ability of an image to motivate yourself on a normal basis. </p>
<p>Take into consideration you may even create your own wallpaper with the usage of your preferred image and picture editing program.  This can quickly escape hand if you're targeting a cell device or you intend on having many different animated sprites on your screen simultaneously.  The third step, in other words, the is the point where the creation of the genuine graphics begins. </p> <p>Animation Workshop is an excellent decision to create short clips.  That's all you have to do in order to play the animation.  SAM ANIMATION has a rather easy and simple to comprehend interface, and decent essential capabilities. </p>
<p>3D modelling is the introduction of three-dimensional objects.  3D modeling software is a category of 3D computer graphics software used to create 3D models.  If you're exporting from Blender, think about using the Godot Blender exporter plugin rather than the integrated exporter. </p> <p>Teachers as well as students take pleasure in the class session with no interruption.  Voki, Tellagami and GoAnimate are a few of the most recent apps which help students along with teachers to earn exciting and distinctive animated presentations.  Students get hard times, in regards to understanding mathematics. </p> <p>It follows that everybody working on your Unity project has to have the appropriate software installed.  Again, this isn't too much problem if you get an easy game, but it could easily become one if you're contemplating something more complicated.  This is to help the animators get a concept of what should be created so they can plan out the process.  I had a whole lot of fun working on this undertaking.  This is a significant selection for everyone who needs to create snazzy graphics without a great deal of fuss. </p> <p>There is an assortment of others as well working in the very same field.  At length, things were starting to be somewhat intriguing.  The library can compare unique faces, returning the level of likeness. </p> <p>Since underground mines can't be seen, utilizing the historic maps is the sole practical method of mapping them.  This procedure is performed repeatedly and several frames are created, each representing a little advancement in the desired movement of the object.  Integrated into the website is the thing that appears to be a slider whose margin extends to the cover of the page, but as a result of the alignment of the bottles and correct use of z-index, it works. </p> <p>A background in graphic design might be a small advantage in using MAGIX 3D Maker, but using a bit of experimentation, everyone can find the hang of it.  Or you are able to use software tools to create distinctive frames between.  It's totally free and excellent software for folks that are learning how to create 3D art or don't have lots of money to spend on software.  Animation-ish is an excellent computer animation software for beginners, which enables users to play the fundamental animations.  Reading few tutorials about how to use the computer software can help you create animations easily and neatly.  Make certain you have the most recent edition of the modeling tool and try the advice in this guide. </p> <p>A couple of scenarios furnished by the game producers might have been a fantastic addition to the single player game.  The frames might also be rendered in real time as they're presented to the end-user audience.  It would be a great choice because it aims especially towards game developers and offers its output in a format ideal for real-time rendering. </p> <p>It's obviously not surprising an easy-to-use, dependable, and quick method of producing accurate 3D computer models can be offered by MicroScribe for its users.  The enterFrame function is utilized to figure out the present frame.  1 device that's been considered useful for this goal is the MicroScribe G2 which can be used with all current 3D digitizing software for MicroScribe. </p> <p>Anyway, you'll never run out of options since there are thousands Salman Khan wallpapers to select from. Therefore, if you're planning to take 3D animation for a career and possess the perfect expertise, nothing should stop you now. For that the game does not have any story-based campaigns, which are commonly included in different alternatives like Company of Heroes.  An epic fun movie for kids.</p>

6 ndfSmooky ndfSmooky | E-mail | Web | 6. května 2018 v 15:01 | Reagovat

cash loans aurora il https://creditrepairlabs.com/ online payday loans prepaid cards <a href=https://creditrepairlabs.com/#>canadian payday loan association</a>

7 RichardDut RichardDut | E-mail | Web | 10. května 2018 v 12:26 | Reagovat

<a href="https://syndication.dynsrvwer.com/splash.php?idzone=3001092&return_url=" target="_blank">Click Here!</a>

8 BobbyWat BobbyWat | E-mail | 14. května 2018 v 18:59 | Reagovat

Jarle Thorsen GLOBAL POWER PTE LTD, Jarle Thorsen Kielce, Jarle Thorsen Kielce, Jarle Thorsen Kielce, Jarle Thorsen Unaico

9 kuhninazakaz.info kuhninazakaz.info | E-mail | Web | 18. května 2018 v 14:04 | Reagovat

Фото маленьких кухонь Высоковск

http://kuhninazakaz.info/page/foto-malenkih-kuhon-visokovsk/
.

10 Stepheniteks Stepheniteks | E-mail | Web | Neděle v 23:50 | Reagovat

AminoBoosters Аналог ламинина, тоже от д-ра Эскеланд,но в 4 раза дешевле и в 2 раза сильнее. А заработок без обяз. покупок, можно вообще без приглашений. Все расскажу в скайпе evg7773 или на сайте http://1541.ru

The Norwegian Miracle It’s NOT LAMININE anymore! AminoBoosters are 4 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN http://www.getyourboomback.com/#_l_2ps

11 melvale2 melvale2 | E-mail | Web | Pondělí v 2:39 | Reagovat

New project
http://arab.sex.photo.xblog.in/?post.juliette
rites elected chapters cheat letter

12 hopejy18 hopejy18 | E-mail | Web | Pondělí v 12:01 | Reagovat

Check my new engagement
http://muslim.clit.pornpost.in/?post-elisabeth
grosir cars moraco folktales personal

13 sharronqc3 sharronqc3 | E-mail | Web | Pondělí v 12:24 | Reagovat

Gay porn website  
http://men.sexblog.pw/?profile.alec
  gay books gay art prints top gay gay dad russian gay

14 DenGurbenny DenGurbenny | E-mail | Web | Středa v 5:21 | Reagovat

<img src="http://partnerkalab.ru/wp-content/uploads/2017/09/rb2.jpg">

<b>Приветственный бонус в размере $30 начисляется после выполнения нескольких простых действий:</b>

1 Верификация персональных данных- включает необходимость верификации действующего паспорта и реального адреса.
2 Верификация личного телефонного номера.
3 Пополнение торгового счета собственными средствами на сумму $10. Клиент имеет право, по мере необходимости, вывести эти средства.

Исходя из типа выбранного торгового счета, размер приветственного бонуса составляет $30 либо 3000 Cent. Бонус может зачисляться и в евро. В этом случае, по внутреннему курсу брокерской компании будет произведена конвертация. Клиент компании имеет право на единоразовое получение данного приветственного бонуса. Бонус доступен на платформах MetaTrader 4 и 5 и счетах Fix/Pro-Cent и Fix/Pro-Standard.

<a href=http://partnerkalab.ru/roboforex-welcome-bonus-30-usd/>Подробнее как пеолучить 30$</a>

15 PierreDic PierreDic | E-mail | Web | Včera v 2:28 | Reagovat

<a href=https://sviloguzov.ru/ktp>ктп 250 ква цена с трансформатором</a>

16 pattyjx16 pattyjx16 | E-mail | Web | Před 14 minutami | Reagovat

My creative trap project:
http://karla.web.telrock.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama